06 March 2013

Posle vakov los den moram da napisam post za prekrasniot ponedelnik.Vo ponedelnikot se zapoznav so nasata blogerka Marija od blogot the dream of style ...imavme prekrasno druzenje,se osekav kako da se poznavame od predhodno-i edvaj ja cekam nasata sledna sredba.Mozebi se prasuvate zosto denot bese uzasen?Vo skopje ima eden ton mazi no ne vistinski ,ako ti se sluci defekt na kolata sama mora da si ja podguras do trotoar dodeka ne si viknes nekoj svoj blizok da pomogne-a od sprotivnata strana se smeskaat a mozebi i me slikaa,toa ne se znae:)

a sega slikicki od druzbata so Marija:)


14 comments:

 1. Ah mazhi mazhiii...da, ima mnogu PRIGRADSKI mazhi poubavo da se izrazam da ne bidam nekulturna mislam na (SELSKI)...ama...ne se site mazhi isti!!!!! :)) Ubavi sliki samo zgolemi gi malce Elena poraboti na nivnata golemina-poubavo ke izgleda :)

  ReplyDelete
 2. Убава дружба, се надевам дека ќе се множат во иднина. Инаку, прекрасно изгледате, пофалби!

  ReplyDelete
 3. Баш убаво што сте се нашле и сте се запознале. Убава дневна комбинација и кај двете.

  Поздрав :)
  http://fashioncompilation.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Девојки па и колоритно сте се координирале на прво гледање :)
  Одлични!

  ReplyDelete
 5. Ми се допаѓа лежерноста и кај двете. Земјените бои ептен ги смируваат комбинациите.
  Палец нагоре за делумниот denim on denim изглед. :)

  Поздрав,
  makedonskimodenblog.com

  ReplyDelete
 6. хахаха ме насмеа коментарот на везилка како сме се координирале колоритно :))))
  преубав ден беше за мене ова, и баш така - како да се познаваме од порано :*

  ReplyDelete
 7. Преубави сте девојки!
  Ќе се задржам на твојата комбинација тука, а за на Марија на нејзиниот блог.
  Патиките ти се најубави! Прекрасно ја надополнуваат комбинацијата! Елечето исто така, многу добро искомбинирано со фармерките, си одат двете парчиња заедно!
  Исто голем лајк за ташната, тој тип ми е омилен!

  ReplyDelete
 8. Супер сте :)


  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/silver-me.html

  ReplyDelete
 9. Одлично изгледате двете =)

  ReplyDelete
 10. odlican prsluk i patike :)

  ReplyDelete
 11. Убаво изгледате и честитки на новото пријателство, секогаш е фино кога луѓе кои првпат се сретнуваат се чувствиваат како да се знаат цел живот :)

  lextravagance.blogspot.com
  Поздрав

  ReplyDelete
 12. such an adorable laid back casual outfit - perfect for spring ♥♥♥

  ReplyDelete