24 March 2013

....

Kapa vo prolet-strasno.
Momentalno sum vo Beograd,ova e mojata odevna kombinacija za nedelno setanje.
Vremeto e katastrofa bas e ladno i duva-taka da so ogled na toa sto ponesov nemav bas izbor za oblakanje:)
farmerki -newyorker
maica pull and bear
djemperce (koe ne se gleda :)-no name
jakna stradivarius
marama,prsten,alki ovde :)
kapa pimkie7 comments:

 1. Многу ја сакам маичката, најверојтано зашто го обожавам New York :) можеби е страшно да се носи капа во пролет, но во оваа комбинација се вклопува одлично.

  ReplyDelete
 2. Јакната е одлична и ташната исто така :)
  Од накитот - алката во минт боја е супер! :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/03/blue-skirt-curly-hair.html

  ReplyDelete
 3. Мене ми се допаѓа :)
  Ја имам истата маичка, летово ја печатев, едноставно морав, затоа што обожавам е мал збор за симпатиите мои кон NY :)

  ReplyDelete
 4. Маичките со вакви натписи ги обожавам I Love NY! Алките и прстенот прекрасни се.
  Одлично! Испиј едно београдско кафе и за мене :)))

  ReplyDelete
 5. Nema utka so vakvite maicki-a tvojava e bash fraerska

  ReplyDelete
 6. Maickata e preubava ! Mi se sviga alkata mint boja :)

  ReplyDelete