25 January 2013

rock lady

Tmuren den,ispolnet so sekojdnevni obvrski-no sepak izdvoiv malku vreme za slikanje.Sreka go napraviv toa pred da pocne da vrne;)nosev:
pantaloni-pimkie
(mega fashion)
majca-calliope
palto so nitni-BEBEL FASHION
cevli-asos(old)
rakavici:terranova(old)
marama:butik hermes budva(poklon)
stegac za kosa:ovde;)
tasna:butik nafnaf ovde:)
fotograf:mama-love u21 comments:

 1. Браво! Секое парче од облеката ми се свиѓа! Многу сакам кожни панталони, ракавиците ти се многу убави исто така :)
  Убави слики :)

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/2013/01/take-me-out.html

  ReplyDelete
 2. Ама имаш ли ти девојче парче облека што не ми се допаѓа? хаха
  Иначе една од омилените комбинации! Немам никаква замерка, и мислам дека имаш најмодерен плакар :*

  ReplyDelete
 3. Баш имаш стил!
  Секое парче е одлично вклопено!

  ReplyDelete
 4. Ова е прекрасно, ми се допаѓа секое парче и секој детаљ, не можам да издвојам нешто пошто се е екстра, а и целокупниот изглед на крајот е права 10 xx
  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Odicno! Kako i osta natite i mene mi se sviga sekoj detal od tvojot outfit!

  ReplyDelete
 6. ahw yeaah! I love your rock outfit!
  maybe you like my style as well, also very rock n roll!

  X Jenny
  Rocknrollerr.com

  ReplyDelete
 7. Прекрасна комбинација.Баш е рокерски!
  Чевли jeffrey campbell носиш или така ми се чини?

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 8. ^Cacy не се JC. :) Пишува горе Asos, плус на овие ѓонот напред е понизок. :)

  Во комбинацијата одлично ми се вклопени сите парчиња!
  Ми даде идеја како да ги искористам ваквите ракавици. Фрлив грдни пари на нив пред 4 години и сум ги носела само еднаш.
  Баш си во рокерски тренди фазон. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. koga gi sakav edinstvena moznost da dojdam do niv bese asos kupeni se pred godina ipol, ali kako i da e kozni se i se preudobni...:)

   Delete
 9. Ова мислам дека е најдобро нешто што јас досега сум видела од тебе. Браво, девојко!
  Се на свое место.

  http://morethanafashionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Hello, pretty!
  Your blog is soooo cute! Maybe follow each other? Just let me know!

  ReplyDelete
 11. Cool kombinacija! Jaknica je odlicna!

  Pratim te! :*

  ReplyDelete
 12. Тие ракавици се to-die-for! одличен пост, со прекрасно осмислен сет и изгледаш одлично, ми се допаѓаш во вакво издание :)

  ReplyDelete