19 January 2013

new in....I love sale

Znaete deka bev malku bolna,pa taka vo cetvrtokot prv den posle nekolku dena lezenje doma izlegov.Izlegov so majkami vo prosetka no sekoja nasa prosetka zavrsuva so soping:)-a posebno koga ima popusti toa e uste po primamlivo....

Ja znaete mojata ljubov kon visoki patiki imam krem i srebreni,no koga gi zdogledav crnive vo new yorker ja dopolniv mojata kolekcija so uste eden par:) zaedno so djemperce so zvezdicki i bordo bluza..

 tasnata e poklon od mama od novata kolekcija na canti od nasiot butik--ako vi se dopagja posetete ne:)
a vo mana dukserce i helanki-dukserot go vidov na fb i odma znaev deka ke bide moj..

 do nareden post
kisses
elena

15 comments:

 1. Imaj me u planu kad ides u Manu sledeci put :))

  ReplyDelete
 2. Koj ne saka rasprodazbi? :D
  I mene mnogu mi se dopagjaat patikite, slatki se!

  http://shybutsecretlyfab.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Јас се заљубив во патиките!
  Колку што можам да забележам,си ги земала на попуст а дали тоа се 999 денари?
  Честитки и со здравје да си ги носиш ептен ти се убави :)
  Фини работи, секое парче е убаво на свој начин.
  http://stylesessionss.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. da samo za 999den i jas koga vidov ne mi se veruvase :)

   Delete
 4. U, odlična je torba, baš mi se sviđa :)

  ReplyDelete
 5. Предобри парчиња! :)
  Мене најмногу во очи ми падна дуксерот со цветен дезен. Прекрасен е! :)
  Не заборавај да го вметнеш во некој од наредните аутфит постови!

  ReplyDelete
 6. Не знам каде инаку да ти пишам, повели.
  Не дека нешто повеќе би се случило од ова, занимација е, промовирање на нашите блогерки плус. :)

  http://makedonskimodenblogspot.wordpress.com/2013/01/20/and-the-nominees-are-the-liebster-award-post/

  ReplyDelete
 7. Great items that you picked up! I love sales too. Love the purse!

  xoxo,
  Suzie Q
  www.StyleCueBySuzieQ.com

  ReplyDelete
 8. Омилени ми се патиките и ташната. Многу сакам големи ташни зашто кога искачам се пакувам како да патувам :))

  http://sanjaburgundy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Си си купила преубави работи. Ајде да ги видиме во некоја комбинација. :):*

  ReplyDelete
 10. I'm salesholic ... New word ?!!

  I buy things that I usually wouldn't. Just today I bought myself yellow mustard pants and I never wear colour pants, but hey, they were 6 € maybe I'll star to wear them, maybe I couldn't wear them before as they were expensive 8) :D

  ReplyDelete
 11. Прекрасни работи си купила.Дуксерот со цветен дезен ми е баш винтејџ и многу сладок!
  Едвај чекам да видам како ќе го искомбинираш!

  http://fashioncareofwoman.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Многу интересни работи си купила. :)
  Најмногу мерак ми прават патиките, одамна веќе сонувам такви да си земам и јас. :)
  Поздрав.

  http://life-lover-n.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. Мене страшно многу ми се допаѓа чантата. Одличен избор направила мајка ти.

  ReplyDelete